Ostrów Maz. Sukcesy ostrowskich karateków na jesiennych zawodach. Zobacz jakie medale przywieźli zawodnicy

redakcja
Ostatnie zawody odbyły się w Radzyminie i zgromadziły 17 klubów z całego województwa. Wśród młodzików wystartowało łącznie blisko 100 zawodników. Sędziami podczas tego turnieju byli sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak.

Trzech zawodników Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai walczyło na zawodach Okręgowego Związku Karate w Radzyminie o tytuł najlepszych młodzików na Mazowszu. Choć rywalizacja była bardzo zacięta gdyż w każdej kategorii wagowej było blisko 20 zawodników, to młodzicy spełnili pokładane w nich nadzieje. Każdy z nich stoczył po trzy walki w drodze po medal. Najwyżej uplasował się Tomasz Parafiński, który wywalczył drugie miejsce. Na trzecich miejscach zakończyli rywalizację Mateusz Stelmach i Kacper Podbielski.

We wrześniu i październiku zawodnicy OKKK wzięli również udział w kilku innych ważnych zawodach:

Warszawska Olimpiada Młodzieży OZKWM, 28 września

Organizatorem był Okręgowy Związek Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Klub Kyokushin Karate. Warszawska Olimpiada Młodzieży to zawody, na których wystartowało 12 zawodników ostrowskiego klubu. Przywieźli 9 medali:

Kyokushin Cup Zielonka, 21 września

Na bardzo dobrze zorganizowanym i silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Zielonce wystartował piątka naszych zawodników. Wyniki naszych reprezentantów były bardzo dobre.

• Michalina Chrobot zdobyła złoty medal,
  • Wiktoria Pisarek i Wiktoria Pędzich srebrne medale,
  • Kacper Dzierżanowski i Ewa Pasek brązowe.

Open Kyokushin Tournament w Białymstoku, 5 października

Na Open Kyokushin Tournament w Białymstoku zawodnicy ostrowscy zdobyli 9 medali.

• Złoto wywalczyli: Kacper Dzierżanowski, Sawicz Małgorzata, Amelia Chylińska, Damian Cymerman.
  • Srebro- Wiktoria Pisarek, Laura Wielądek.
  • Brąz- Antoni Sawicz, Paweł Siwiak. Turniej miał międzynarodową obsadę, startowali zawodnicy z Białorusi i Rumunii. Organizatorem był shihan Piotr Sawicki.

Mistrzostwa Polski Open Seniorów i Juniorów Młodszych w Szczecinie, 12 października

Te zawody nie poszły ostrowskim zawodnikom najlepiej. Nie zdobyli ani jednego medalu. - W zawodach brało udział dwoje juniorów młodszych oraz jeden senior. Batrosz Równy stawiał pierwsze kroki na tak prestiżowej imprezie i uplasował się w połowie stawki w kata. W jego kategorii startowało 40 zawodników. Podobnie Ewa Pasek w równie licznej kategorii. Senior Maciej Grabowski startujący z elitą naszych krajowych zawodników również nie zdołał przejść do tury finałowej mimo, że osiągnął bardzo przyzwoite noty. W jego kategorii startowało 20 zawodników a nasz zawodnik zajął 10 miejsce. Niestety do tury finałowej przechodzi zawsze ośmiu najlepszych. W kumite startowała jedynie Ewa Pasek i również w tej konkurencji nie zdołała przebić się do strefy bliskiej podium. No cóż , czasami jakieś zawody całkowicie nie pójdą , w końcu to były Mistrzostwa Polski - komentuje Radosław Grabowski z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.