Młodzież z Andrzejewa zwyciężyła w szachach na XXII Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Źródło: UG Andrzejewo
W środę 29 czerwca w ramach XXII Polonijnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży rozegrano trzy turnieje szachowe w różnych kat. wiekowych. Po raz kolejny uczestniczyli w nich uczniowie z gminy Andrzejewo.

17-osobowa drużyna pod opieką Damiana Jaski i Arkadiusza Przeździeckiego rywalizowała z zawodnikami nie tylko z Polski, ale także z Czech, Ukrainy, Białorusi i Litwy. Młodzież z Andrzejewa zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając 26,5 pkt., wyprzedzając drużyny z Sokółki i Łomży, które zdobyły po 26 pkt.

Do punktacji drużynowej zaliczano punkty zdobyte przez 6 najlepszych zawodników drużyny z każdej grupy wiekowej.

Jak podaje gmina Andrzejewo, bardzo dobrze spisali się uczniowie w poszczególnych grupach wiekowych: w kategorii do lat 13 chłopców złoty medal zdobył Jakub Podbielski (5,5 pkt.), brązowy medal Adrian Zaremba (5 pkt.), a czwarte miejsca zajął Michał Ogonowski (4,5 pkt.). Jakub i Adrian zdobyli IV kat. szachową.

W grupie dziewcząt do lat 13 brązowy medal zdobyła Natalia Sutkowska, czwarta była Aleksandra Duda, a szósta Martyna Godlewska - wszystkie zawodniczki zdobyły po 4 punkty. Natalia i Ola zdobyły także IV kategorię. Pierwsza i druga zawodniczka w tej grupie miały po 4 punkty.

W kategorii do lat 16 brązowy medal zdobyła Aniela Sutkowska zdobywając 5 punków. W najmłodszej grupie 6. miejsce zajęła Wiktoria Gralik, zdobywając V kategorię szachową. V kategorię zdobyli też chłopcy do lat 10 - Marcel Gumkowski i Aleksander Sutkowski.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe koszulki i obiad.