Międzynarodowy turniej karate kyokushin odbył się w Ostrowi Mazowieckiej 22.05.2022. Wyniki

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Siedemnasty raz karatecy z całej Polski spotkali się na turnieju w Ostrowi Mazowieckiej. Tym razem przyjechali również przedstawiciele Łotwy oraz Ukrainy.

300 zawodników z 20 klubów rywalizowało w kata i kumite. Zawody odbyły się w bardzo wymagającej formule. Można było używać technik stosowanych na mistrzostwach Europy i świata, nie było ograniczeń w sile uderzeń, a mimo to obyło się bez niebezpiecznych kontuzji. Tego typu zawody odbywają się w niewielu ośrodkach w Polsce i przyciągają bardzo dobrych zawodników .

Zaproszenie na turniej przyjęły kluby Łotwy, Ukrainy, Lewina Brzeskiego, Siedlec, Góry Kalwarii, Warszawy, Grajewa, Ełku, Zielonki, Lublina, Wasilkowa, Limanowej, Radomia, Białegostoku, Skarżyska-Kamiennej, Józefowa no i oczywiście zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Turniej rozegrany został na czterech matach przy pomocy autorskiego programu do obsługi turniejów sportów walki KarateOnline stworzonego przez Zbigniewa Laskowskiego z OKKK. Pozwoliło to na bardzo sprawne przeprowadzenie turnieju i wyłonienie zwycięzców. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęli Łotysze, a tuż za nimi uplasował się Ostrowski KKK, trzecie miejsce zajął KS Budokai Lublin.

Zawodnicy OKKK wywalczyli 9 złotych medali: Aleksander Cydejko, Weronika Kempista, Ewa Pasek, Damian Cymerman, Aleksandra Kwasiborska, Adrianna Matusiak, Izabella Trochimiak, Michał Księżopolski i Maksymilian Sieniuta,

Srebrne medale wywalczyli: Karol Kulesza, Patrycja Chomicz, Katarzyna Jałoszewska, Julia Rębowska, Maciej Skłodowski, Jan Sielecki, Marcel Kubickia, Mark Sribnyi, Jakub Piórkowski.

Brąz owe medale wywalczyli: Filip Wilczyński, Przemysław Wielądek, Olgierd Kempisty, Daniło Bangura, Gabriela Iwanicka, Róża Rudnik, Kwiatkowska Alicja, Aleksandra Mindak, Lena Zaboroś, Natan Pacocha, Aleksander Sieniuta, Piotr Księżopolski, Aleksander Prokopczuk, Marcel Śledziński, Miłosz Szymański, Roch Rudnik, Kacper Zadrożny.

W kata Ewa Pasek stanęła na trzecim miejscu.